وبلاگ

نورپردازی محوطه باغ و حیاط ویلا

محوطه بیرونی ساختمان از مهم ترین فضاهاست چون اولین جایی است که دیده می‌شود. شاید طراحی فضای بیرونی محوطه شما خیلی خوب باشد و گیاهان و آبنما جلوه ای زیبا در روز داشته باشد اما با فرا رسیدن غروب و تاریک شدن هوا تمام این زیبایی ناپیدا می شود. داشتن نورپردازی مناسب فضای بیرونی و محوطه این زیبایی را در شب دو چندان می کند و محیطی آرام و لذتبخش را برای شما تامین می کند.

اما موضوعی که در نور پردازی ها وجود دارد علاوه بر چگونگی طراحی نورپردازی تامین انرژی مورد نیاز این روشنایی یکی از چالش های پیش رو می باشد. در ویلا ها و خانه باغ های دور از دسترس برق که با برق خورشیدی تامین می شوند اگر از نور ها و چراغ های معمولی استفاده شود برای تامین برق هزینه بسیار زیادی را باید پرداخت کنید همچنین در ساختمان هایی که برق شهر دسترسی دارند هم این مصرف انرژی می تواند چالش باشد. علاوه بر مصرف انرژی هزینه سیم کشی ها و سختی های آن بسیار چالش برانگیز می باشد.

ایرمان مارکت ، مجری انواع نورپردازی محوطه باغ و حیاط

راه حل چیست؟ استفاده از چراغ های روشنایی خورشیدی.

چراغ های خورشیدی در طرح ها و رنگی های مختلف هیچگونه محدودیتی در تنوع ندارند. در حالیکه هیچگونه نیازی به سیم کشی نداشته و مصرف انرژی به ساختمان اضافه نخواهند کرد.

از نواع چراغ های باغچه ای گرفته تا دفنی، دیواری و آلاچیق و پله های محوطه.

نکات نورپردازی محوطه باغ و حیاط ویلا

– می توانید با انتخاب رنگ های چشمگیر جسورانه عمل کنید یا این که با انتخاب رنگ های ملایم تر فضای صمیمانه ای ایجاد کنید. برای روشنایی باغ یا نورپردازی حیاط ویلایی از لامپ های LED ضدآب که انرژی کافی، ولتاژ کم و دوام بالایی دارند استفاده کنید. منبع تغذیه این سیستم های روشنایی با باطری قابل شارژ یا انرژی خورشید است.


– وقتی برای نورپردازی خانه های ویلایی ایده پردازی می کنید، از ایجاد هات اسپات بپرهیزید. چون می تواند باعث اذیت شدن چشم افراد شود. منظور از هات اسپات، هایلایت هایی است که بیش از اندازه نوردهی شده اند.


با نورپردازی حیاط باغچه و مسیر ورودی ویلا یا خانه تان، زمانی که خورشید در آسمان نیست هم می توانید مهمانی برگزار کنید و ایده های خود را عملی کنید. داشتن فضای بیرونی خیره کننده باعث ایجاد تجربه هیجان انگیزی برای مهمانان تان خواهد شد.

نورپردازی مسیر راهرو

ایده های نورپردازی محوطه باغ و حیاط ویلا

۱- نورپردازی دیوار حیاط و ورودی ویلا

۲- نورپردازی پله های محوطه باغ و ویلا

۳- نورپردازی هارداسکیپ محوطه باغ و حیاط ویلا

۴- نورپردازی استخر ویلا

۵- نورپردازی ویژگی های باغ و حیاط ویلا

۶- روشنایی باغ و حیاط ویلا را بیشتر کنید

۷- فایرپیت برای نورپردازی محوطه باغ

۸- گلدان نورانی برای روشن کردن باغچه حیاط ویلا

۹- روشنایی محل غذاخوری در بیرون از منزل

۱۰- نورپردازی تراس و ایوان خانه و ویلا

با بهره گیری از انرژی خورشیدی علاوه بر کاهش مصرف انرژی، طراحی برای شما آسانتر شده و محدودیتی برای سیم کشی و نصب نخواهید داشت. امروزه انرژی خورشیدی و تجهیزات خورشیدی پا را فراتر از آنچه فکر میکنید گذاشته است.

ایرمان مارکت برای بهبود سطح آرامش و زندگی شما در کنار شماست. با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *