وبلاگ

معرفی کمپر های خورشیدی

مردم و گردشگران با روش های مختلف اقدام به گردش و سفر می کنند، یکی از آن ها سفر با کمپر است. اگر شما جز افرادی هستید که علاقه به فراز و نشیب های غیر منتظره جاده دارید یا خیلی وقت هست که می خواهید یک کمپر برای خود بخرید حتما این مصلب درباره کمپر های خورشیدی رو از دست ندید.

مهترین پارامتر در کمپر ها مصرف انرژی در آنها می باشد. از آنچاییکه انرژی بصورت محدود در دسترس هست نمیتوان بی مهابا از آن استفاده کرد. بیشتر تجهیزاتی که در یک کمر مورد استفاده قرار می گیرد برای راه اندازی به انرژی برق نیاز دارند. تامین این انرژی می تواند از راههای مختلفی صورت گیرد مانند برق خودرو یا موتور برق و برق خورشیدی.

برق خورشیدی در کمپر

برق خورشیدی در یک کمپر دارای 4 بخش می باشد. 1- پنل خورشیدی 2- باتری 3- کنترل شارژ 4- اینورتر (مبدل 220)

طراحی یک سیستم خورشیدی مناسب جهت کمپر به پارامتر های مختلفی از جمله 1- مساحت قابل استفاده برای نصب پنل خورشیدی. 2- تجهیزاتی که می خواهیم برای راه اندازی انها از برق خورشیدی استفاده کنیم. و 3- الگوی مصرف در کمپر

نکاتی که باید در طراحی و نصب سیستم خورشیدی در کمپر مورد توجه قرار داد:

1- بهتر است از پنل های با توان پایینتر استفاده شود. مثلا به جای یک عدد پنل 300 وات از 3 عدد پنل 100 وات استفاده شود. در این حالت تولید جریان بیشتری خواهیم داشتم هرچند هزینه بیشتری نیز باید بپردازیم. بنابراین در تناسب قرار دادن هزینه پنل و جریان حالت بهینه را در نظر خواهیم گرفتم تا مبلغ هزینه شده با تولید متناسب باشد.

2- در انتخاب نوع پنل بهتر است از پنل ها مونو کریستال استفاده شود تا در حالت سایه و هوای ابری و همچنین در زاویه نصب کمتر بازده بهتری خواهد داشت.

3- در انتخاب اینکه پنل منعطف و سبک استفاده شود یا پنل معمولی به طراحی کمپر شما بستگی دارد که مثلا 15 کیلو وزن بالاتر چقدر می تواند برای شما اسیب زننده باشد یه اینکه امکان نصب پنل سنگینتر دارید یا نه!؟

4- بهتر است از کنترل شارژ MPPT استفاده کنید اما اگر اختلاف ولتاژ پنل و بانک باتری کم باشد می توانید از کنترل شارژ های PWM استفاده کنید.

5- برای اتصال کابل ها حتما از کانکتور MC4 استفاده کنید.

دز یک کمپر برای شارژ باتری ها می توان همزمان از برق خودرو و برق خورشیدی استفاده کرد با رعایت این نکته که بانک باتری در اثر شارژ زیاد اصطلاحا اوور شارژ نکند. که می توان آن را از طرق مختف کنترل کرد.

نمونه های از کمپر های نجهیز شده با برق خورشیدی

استفاده از پنل های منطف در کمپر ها

پنل هایخورشیدی منطف بدلیل سبک بودن و نصب آسان بسیار مورد توجه هستند. این پنل ها نشکن و بسیار نازک با ضخامت حدود 3میلی متر نصب بسیار ساده ای دارند که حتی با قلاب می توان مانند بنر نصب شوند. بدون شکستگی و اضافه وزنی!

این پنل ها در ابعاد 100 و 315 و 144 وات موجود می باشد.

پنل 144واتی رولی و در ابعاد 43 سانتی متر در 3 متر می باشد.

نمونه های از تصاویر پنل های منطف سیلیکونی:

جهت دریافت مشاوره رایگان و راهنمایی نصب می تواند از طریق واتساپ شرکت به شماره 09376493713 و یا تلفن های ثابت شرکت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *